Monitoring jakości powietrza i wilgotności gleby

Monitoring jakości powietrza i wilgotności gleby

Stacja pogodowa to urządzenie, które pozwala na sprawdzenie pogody bez konieczności wychodzenia z domu. W chwili obecnej na rynku dostępne są między innymi bardzo zaawansowane technologicznie stacje pogodowe. Pomiar pyłów zawieszonych stacja pogodowa to tylko jedna z możliwości, jakie daje zaawansowana stacja pomiarowa.

Jakie informacje dostarcza stacja pogodowa?

Pomiar pyłów zawieszonych w powietrzu stacja pogodowa to informacja istotna, ale nie jedyna. Zaawansowana technologicznie stacja pogodowa monitoruje także inne parametry. Oznacza to, ze możliwy jest nie tylko pomiar pyłów zawieszonych ale także pomiar ciśnienia atmosferycznego.

Zarówno pomiar pyłów zawieszonych stacja pogodowa, jak i pomiar ciśnienia atmosferycznego stacja pogodowa odbywa się drogą radiową. Ponadto dane, które stacja dostarcza są na bieżąco aktualizowane i pozwalają odpowiednio się przygotować na różne warunki pogodowe.

Proste w obsłudze stacje pogodowe

Wyposażona w szereg funkcji stacja pogodowa zastąpi nie tylko termometr i barometr. Pomiar wilgotności gleby to kolejny parametr, który może badać. Pomiar wilgotności gleby stacja pogodowa jest ważny przede wszystkim dla rolników. Rozbudowana stacja pogodowa może dokonywać znacznie więcej pomiarów.

Pomiar stężenia CO2 w powietrzu stacja pogodowa to rozwiązanie, która pozwala sprawdzić jakość powietrza w danej okolicy. Co ważne, pomiar stężania CO2 ale także pomiar wilgotności gleby stacja pogodowa jest niezwykle dokładny.